Domowe Chilli con carne

Masz czasami ochotę na coś pysznego, niekoniecznie zdrowego, lecz ostrego? To przepis dla Ciebie! Ja osobiście uwielbiam ostre jedzenie – chilli dodaję do wszystkiego, co możliwe. A to bardzo dobrze! Papryczki chilli mają działania bakteriobójcze i wspomagają odporność. No więc w trosce o swoje zdrowie bierz się do dzieła!

Czego potrzebujemy?

  • 0,5 kg mięsa mielonego,
  • 1 puszka (400g) czerwonej fasoli z zalewą,
  • 1 szklanka przecieru pomidorowego,
  • 3 (soczyste!) pomidory,
  • 4 ząbki czosnku,
  • 1 duża cebula,
  • pęczek pietruszki,
  • 3 łyżki papryki mielonej,
  • 2 łyżki oregano,
  • 1 łyżka soli,
  • 1 łyżka pieprzu,
  • 2 łyżki chilli,
  • 1 łyżecza kminku mielonego,
  • 1 łyżeczka kminu rzymskiego,
  • olej i łyżka masła do smażenia,
  • tarty żółty ser oraz śmietana 18% do dekoracji (i wykończenia smakowitego dania!).

chilli con carne

Zaczynamy!

  1. Cebulę pokrój w kostkę, a czosnek na plastry. Rozgrzej masło w garnku i usmaż cebulę z czosnkiem (dodaj odrobinę soli do smażenia cebuli – wyciągnie z niej jeszcze wiecej smaku i aromatu).
  2. Kiedy cebula się zeszkli dorzuć do garnka mięso oraz dodaj połowę słodkiej papryki, połowę ostrej papryki, połowę soli, połowe pieprzu oraz resztę przypraw (już w całości!). Wymieszaj z mięsem i smaż około 5 minut, co chwilę mieszając.
  3. Pokrojone w kostkę pomidory (jeżeli chcesz je wyparzyć nie pozbywaj się skórki – ona też aromatyzuje danie) dorzuć do mięsa i gotuj pod przykryciem do czasu, aż pomidory się rozpadną i zamienią się w sos. Powinno to trwać około 10 minut na średnim ogniu pod przykryciem. Po tym czasie dodaj resztę przypraw, przecier pomidorowy oraz fasolę wraz z zalewą.
  4. Natkę pietruszki posiekaj. Połowę dorzuć do gotującego się mięsa, resztę zostaw do dekoracji.
  5. Duś mięso około godziny. Jeżeli jesteś wielbicielem ostrej kuchni, dodaj trochę więcej chilli (polecam dodatkową duuużą łyżkę). Podawaj w misce jak zupę. Udekoruj danie startym serem, łyżką śmietany oraz posiekaną natką pietruszki. Pamiętaj tylko o czymś zimnym do picia! Woda z limonką? A może mohito?  Smacznego!

DSC_0138 DSC_0128 DSC_0130

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.